DUBSTEP GRAMMY ALDI! - Mixin Blog - Mixin.com.tr

DUBSTEP GRAMMY ALDI!

Skrillex, Fred again.. ve Flowdan, küresel dans hitleri "Rumble" ile 66. Grammy Ödülleri'nde büyük başarı elde ederek müzik dünyasında yankı uyandırdı.

Bu yılın “Music's Biggest Night”ında bu üçlü; Aphex Twin'in "Blackbox Life Recorder 21F", James Blake'in "Loading", Disclosure'ın "Higher Than Ever Before" ve Fred again.. ile Romy'nin "Strong" şarkılarını geride bırakarak, “En İyi Dans/Elektronik Parça” ödülü'nü kazandı. Skrillex, ödülü tek başına Crypto.com Arena'da Los Angeles'ta kabul etti ve müzik yapımcısı olmak isteyenlere birkaç sözle öğüt verdi:

“Müzik yapmak isteyen herkese verdiğim en iyi tavsiye şudur: Başarı; peşinden koşarak yakalanmaz. O, sadece cazibenizle; kendinize doğru çekerek ulaşabileceğiniz bir şeydir."

Diğer elektronik dans müziği sanatçılarından daha fazla ödüle sahip olan Skrillex; dokuzuncu Grammy ödülünü alırken, “Fred again..” ve “Flowdan” ise ilk kez ödül kazananlar arasında yer aldılar.

“Fred again..” daha sonra, üçüncü stüdyo albümü Actual Life 3 ile “En İyi Dans/Elektronik Albüm” kategorisinde bir Grammy Ödülü daha kazandı. Ödüle diğer adaylar ise; James Blake - “Playing Robots Into Heaven”, The Chemical Brothers - “For That Beautiful Feeling”, Skrillex - “Quest for Fire” ve deadmau5/Kaskade - “Kx5” olarak listede yer aldı.